середа, 23 березня 2022 р.
Я зібрала кілька порад від психологів, як зберігати психологічну стійкість під час війни. Ми з командою їх використовуємо. Поради взяті з рекомендацій ООН, ЮНІСЕФ, психологів Анастасії Свердел, Річарда Кервіна.
1) Варто далі жити.
Звісно, війна - це великий стрес, але з ним потрібно справлятися. Якщо є можливість і відвага - можна піти добровольцем у ЗСУ чи Тероборону. Або ж продовжуйте свою роботу, адже економіка повинна працювати. Важко уявити зараз життя без рятувальників, комунальників, журналістів та інших людей ряду професій. Вони хоч і без зброї в руках, але наближають нашу перемогу. Важливою є інформаційна війна під час якої українське суспільство показало велику консолідацію проти ворога.
2)Треба висловлюватися.
Розмовляючи з іншими, ви зменшите стрес і зрозумієте, що інші люди поділяють ваші почуття. Не дозволяйте собі бути ізольованим та дайте вихід своїм емоціям. Навіть якщо з вами діти – демонстрування своїх емоцій та почуттів - це не ознака слабкості. Будьте ласкаві до себе.
3)Добре працюють плани на майбутнє та мрії.
Складіть список справ на день або ж розклад на тиждень, займіться плануванням майбутніх подорожей. Можливо, наступна ваша мандрівка буде до Українського Криму?
4)Краще іноді відпочивати від новин.
Особливо уникайте цілодобових телевізійних новин та Інтернету. Образи, чутки та припущення можуть сильно зашкодити вашому самопочуттю.
5)Хороші вчинки - змінюють світ.
Ви безперестанку гортаєте новини, відчуваєте тривогу та не маєте роботи зараз? Займіться заходами, які заохочують до спільності та заспокоєння. Ви можете волонтерити. Здавайте кров, плетіть сітки або пишіть листи військовим. Можливостей волонтерства зараз дуже багато.
6) Варто тримати тіло в тонусі.
Відпочивайте, займайтеся спортом та правильно харчуйтеся.
7)Як щодо плану безпеки?
Як поводитися під час повітряної тривоги? А як під час артилерійного обстрілу? Що таке зелений коридор і як правильно ним користуватися? Що таке речі найпершої потреби? Будуйте плани поведінки у ризикових ситуаціях. Обізнаний — значить озброєний!
8)Спілкуйтеся з рідними та коханими, обіймайте їх, цілуйте та говоріть, як сильно любите.
І від себе додам - українцям завжди допомагала віра. І зараз допомагає. Віра в Бога. Віра в ЗСУ.
Ми переможемо! СЛАВА УКРАЇНІ!
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Як перестати дратуватись
🤓 Як перестати дратуватись 🤓 Злість, роздратування і спалах гніву може викликати що завгодно – забутий телефон, неправильно припаркована ...
-
Введення карантину у зв’язку з епідемією коронавірусу спровокувало деяку паніку серед населення — у продуктових магазинах регіону присутні...
-
Чи мало з нас відчувають себе по іншому, не так як до війни. Досить часто виникає почуття провини: “Я роблю мало, я не знаю, що робити” аб...
-
🤓 Як перестати дратуватись 🤓 Злість, роздратування і спалах гніву може викликати що завгодно – забутий телефон, неправильно припаркована ...
Немає коментарів:
Дописати коментар